ماسک فیسداد تقی زاده در گفت وگو با خبرنگار ماسک فیس با اشاره به بازدید خود از پایانه مسافری و باری پرویزخان در مرز خسروی واقع در استان کرمانشاه گفت: در این بازدید که نماینده گمرگ نیز حضور داشت، مشکلات و معضلات موجود در این پایانه به بحث و گفت وگو گذاشته و مقرر شد تمامی مشکلات و موانع موجود در این پایانه در شورای عالی ساماندهی مبادی ورودی و خروجی مجاز کشور که در وزارت راه و شهرسازی برگزار می‌شود ، مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

گفت وگو با کامیونداران در پایانه مرزی پرویزخان

وی ادامه داد: در این بازدید با رانندگان و پیله‌وران گفت وگوهایی داشتیم که نمایندگان این صنف مشکلات و معضلات خود را در میان گذاشتند که نهایتا قرار شد موارد مورد نظر نمایندگان صنف کامیونداران، بررسی و در اسرع وقت به حل آن‌ها اقدام شود.

بازدید از پایانه مرزی خسروی

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: این مرز اولین مرز رسمی بین ایران و عراق از گذشته بوده و هم‌اکنون نیز از فعال‌ترین مرزهای بین دو کشور است که با توجه به آمار موجود، روزانه حدود هزار مسافر از این پایانه مرزی تردد می‌کنند؛ البته به گفته مسئولان محلی این پایانه از لحاظ زیرساخت و امکانات موجود به صورت بالقوه قابلیت تردد تا ۱۰ هزار مسافر در روز را دارا است.

تقی‌زاده با تأکید بر اهمیت رسیدگی به مسائل پایانه مرزی خسروی، علی‌الخصوص با توجه به نزدیک شدن مناسبت‌های محرم و صفر، اظهار داشت: در این بازدیدها و نشست ها مقرر شد تمامی موارد مورد نظر مقامات استان کرمانشاه، در شورای عالی مبادی ورودی و خروجی مجاز کشور مورد بررسی قرار گرفته و مقدمات رفع مشکلات در اسرع زمان فراهم گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: مرزی خسروی هم‌اکنون به عنوان یکی از امن‌ترین مرزهای غرب کشور جهت تردد زائران اباعبدالله الحسین (ع) مورد استفاده قرار می گیرد.