به گزارش خبرنگار ماسک فیس، محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز پنج شنبه در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی اقتصادی کشور با مسئولین آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس و ستاد اقتصادی مقاومتی ارس اظهار داشت: بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از مناطق مختلف کشور، با هدف بررسی مشکلات به صورت میدانی انجام شده است تا بتوانیم از ظرفیت رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات نقاط مختلف کشور استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: برخی از مشکلات منطقه آزاد ارس که در بازدید از این منطقه مشخص شده و مربوط به اصلاح قوانین است، در جلسات کمیسیون اقتصادی بررسی می شود تا بتوانیم راهکارهای مناسبی را در این زمینه ارائه دهیم.

وی با قدردانی از مسئولان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد تجاری ارس به جهت میزبانی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: با توجه به هشتمین سفر استانی کمیسیون اقتصادی مجلس به استان آذربایجان شرقی، عمده هدف از این سفر بررسی مسائل و مشکلات استان ها است.

پورابراهیمی با تاکید بر تمرکززدایی از پایتخت و تفویض اختیارات به استان ها، گفت: وقتی درخواستی از استان ها به پایتخت ارجاع می شود و رسیدگی به آن زمان بر خواهد بود پس بنا بر این باید اختیارات را در جهت تسهیل در امور به استان ها تفویض شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اینکه تراز ارزی منطقه آزاد ارس مثبت شده و آمار صادرات ارس از واردات پیشی گرفته، خوشحال کننده است و فعالیت شرکت هایی که تمام تولیدات خود را صادر می کنند، امیدوارکننده است.