به گزارش خبرنگار ماسک فیس، مجید خدابخش ظهر امروز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بابیان اینکه دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی طبق مصوبه دولت از خرید کالای خارجی که مشابه داخلی دارند منع شده اند، اظهار داشت: مردم، تولیدکنندگان و دولت هر یک به عنوان ارکانی در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی وظایفی دارند از جمله وظیفه مردم حمایت از کالای ایرانی، تولیدکننده با ارتقاء کیفیت تولیدات و دولت حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان است.

وی با اشاره به اینکه مسافران می توانند کالایی تحت عنوان کالای همراه مسافر به ارزش ۸۰ دلار از خارج کشور به عنوان سوغات و یا برای مصرف خود وارد کنند، افزود: متاسفانه در کشور ما از این سیاست گذاری بیشتر سوءاستفاده می شود یعنی اینکه فردی عده ای را به ترکیه می برد تا هنگام بازگشت اجناس خارجی وارد کنند.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: در طول مدتی که در استان آذربایجان شرقی حضور یافته ام از ۱۵۰ واحد تولیدی و صنعتی بازدید و در جریان مشکلات آنها قرار گرفته ایم و همچنان پیگیر هستیم تا موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل دار استان را برطرف کنیم.

خدابخش با ذکر اینکه با جذب سرمایه گذاران و انجام برخی اقدامات می توانیم زمینه سرمایه گذاری سه میلیارد دلاری را در آذربایجان شرقی فراهم کنیم، گفت: متاسفانه در آذربایجان شرقی از توسعه و سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز غفلت صورت گرفته به طوری که در استان ۳۳۵ شرکت فعال در حوزه نفت و گاز داریم که فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: طبق توافقات اولیه انجام شده بین پالایشگاه و پتروشیمی تبریز با سرمایه گذاران در صورت توافق نهایی دو میلیارد دلار در پالایشگاه و پتروشیمی تبریز سرمایه گذاری صورت می گیرد.